Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Vybíráme napříč z krajů...

 Na Rail Business Days
ukáží první bateriový vlak

 Pražské metro důstojně
oslavilo 50 let provozu

 Pardubice od Škody koupily
další trolejbusy 32Tr

 Táborští strojvedoucí
se školí na RegioFoxech

Lávka pro pěší na Rajské zahradě je kompletní

PRAHA - Se začátkem dubna byla otevřena i druhá část lávky pro pěší i cyklisty, která spojuje novou vlakovou zastávku Praha-Rajská zahrada se stejnojmennou stanicí metra i okolní zástavbou.

Nová lávka nově zajišťuje bezbariérové spojení mezi stanicí metra Rajská zahrada, místním sídlištěm, vlakovou zastávkou a vilovou čtvrtí Hutě....


Ilustrační foto (duben 2024, ROPID)

První část lávky funguje už od loňského prosince, nově se teď lidé pohodlně dostanou i přes frekventovanou Chlumeckou ulici díky právě otevřené druhé části lávky. Mnohem snáze se na metro dostanou také obyvatelé místní části Hutě, kteří dosud museli k metru jezdit autobusem. Stejně jako u lávky nad kolejemi je i zde instalována pěší navigace v nové podobě systému Čitelná Praha. Nová lávka zajišťuje bezbariérové spojení mezi stanicí metra Rajská zahrada, místním sídlištěm, vlakovou zastávkou a vilovou čtvrtí Hutě.

Mezi oběma částmi lávky, z nichž každá leží v jiné výškové úrovni, zajišťuje bezbariérový přístup výtah, kterým se lidé dostanou také na úroveň Chlumecké ulice. Další výtahy pak vedou na jednotlivá vlaková nástupiště. Směrové tabule Čitelné Prahy navigují na jednotlivá nástupiště vlaku, ke stanici metra i na okolní cíle či nejbližší autobusovou zastávku. Na existenci vlakové zastávky upozorní ze směru od sídliště nový navigační prvek Totem se symbolem vlaku a Eska, a zdálky viditelné symboly vlaku umístěné na výtahových šachtách lávky.


Ilustrační foto (duben 2024, ROPID)

Podobný způsob navigace bychom rádi rozšířili i na další vlakové zastávky nejen v Praze. Mnohdy jsou totiž vlaková nádraží schovaná za protihlukovými zdmi nebo uprostřed okolní zástavby. Cestovat po Praze vlakem bývá ale dost často rychlejší než pomocí běžné MHD a díky systému PID platí ve vlacích stejné jízdenky jako v MHD. V rámci pilotních projektů nyní chystáme ve spolupráci se Správou železnic a Středočeským krajem pilotní instalaci navigace k vlakům a doplňkových informací o linkách Eska a PID na nádraží v Dolních Počernicích a Úvalech.

Na Rajské zahradě zastavují od prosince 2023 vlaky linek S2, S3, S9, S22 a S34 a díky nyní dokončené lávce se nabízí pohodlnější přestup na metro B než ve Vysočanech. Nová vlaková zastávka umožňuje také výrazné zrychlení cest do oblasti Černého Mostu pro cestující ze Středočeského kraje. Naopak obyvatelé místního sídliště získali nový rychlý a pohodlný způsob, jak se dostat do centra Prahy – například v ranní špičce odtud jezdí vlaky každých 10 minut a na Masarykovo nádraží to trvá pouhých 13 minut.


Ilustrační foto (duben 2024, ROPID)

Praha teď

zdroj: http://worldcamera.net/

zdroj: http://worldcamera.net

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

Redakce Praha:

201 praha
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček
- František Živnůstka
- Martin Röslein

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Česká republika teď

zdroj: http://worldcamera.net/

zdroj: http://worldcamera.net

Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

Ptáme se vás:

Preferujete klasické linky trolejbusů pod trolejovým vedením a nebo jste spíše pro parciální trolejbusy mimo troleje?
 

Naši mediální partneři:

      
20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!