Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Brněnští dopraváci již fasují nové uniformy

BRNO - Téměř dvě tisícovky zaměstnanců Dopravního podniku města Brna vymění staré uniformy za nové. Řidiči, dispečeři nebo prodejci jízdenek se budou oblékat ve stejných barvách, ale novém designu a materiálech.

Za přestrojení v prvním roce brněnský dopravní podnik zaplatí 13 miliónů korun, první řidiči v novém vyjedou ještě letos...


Dopraváci fasují zbrusu nové uniformy (prosinec 2020, DPMB)

"Stejnokroje zaměstnanců Dopravního podniku města Brna představují symbol příslušnosti nejen k podniku, ale k celému městu Brnu, které řidiči a ostatní pracovníci dopravního podniku reprezentují. V prvním roce budou náklady na přestrojení téměř dvou tisíc zaměstnanců činit 13 miliónů korun," uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková. Prioritou dopravního podniku je nejen, aby zaměstnanci vypadali reprezentativně, ale hlavně, aby se ve stejnokroji cítili dobře.

"Sami si proto mohou vybrat ze široké škály oděvů ty, které jim nejvíce vyhovují. Všechny části stejnokroje jsou navíc ve verzích pro různá roční období. K dispozici mají kalhoty o různých délkách, sukně, košile, polokošile, svetry, vesty, bundy, ale i kravaty, šátky, čepice, zkrátka kompletní sortiment," vysvětlil generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek s tím, že se osobně těší, až si službu jako řidič v nové uniformě vyzkouší.


Moderní materiály jsou hlavním kladem nových uniforem (prosinec 2020, DPMB)

Nejvíce rušno tak nyní budou mít v oděvním skladu Dopravního podniku města Brna, kam si postupně všichni pracovníci musí přijít nové stejnokroje vyzkoušet a vybrat velikosti. První dopraváci by v nových oděvech mohli vyjet ještě tento týden.

Stejnokroje obléká 1947 zaměstnanců Dopravního podniku města Brna, převáženě řidičů, ale také dispečerů, techniků jízdy, zaměstnanců předprodeje jízdních dokladů, informační kanceláře a pokladen. Přestrojení zaměstnanců bude probíhat postupně během celého příštího roku. Nové uniformy, které mají 18 oděvních součástí, nahradí stávající, které už jsou vzhledově i materiálově nevyhovující. Barvy však zůstávají stejné, dominují různé odstíny modré, kterou doplňují bílá nebo červená.


Odevní sklady jsou nyní nově naplněny novou kolekcí (prosinec 2020, DPMB)

Dopravní podnik města Brna v loňském roce vybral dvacítku řidičů, kteří různé varianty stejnokrojů testovali a na základě jejich hodnocení se stanovovaly podmínky pro výběrové řízení. Mezi nimi bylo například použití prodyšných a nemačkavých materiálů, vhodnost pro všechny věkové i váhové kategorie, moderní vzhled a snadná údržba oděvů. "Musím říct, že jsem příjemně překvapená. Oblečení vypadá hezky, má lepší střih a cítím se v něm opravdu dobře. Navíc si každý může vybrat, co mu sedí, někdo raději nosí mikinu, jiný svetr, je to hodně variabilní," podělila se o zkušenost řidička trolejbusu Tereza Černíková.

Čtěte také...
- Brněnští řidiči testují zbrusu nové uniformy (vydáno 8. srpna 2019)
  (zdroj: www.vlcoun.cz)


První řidiči se v nových uniformách objeví ještě tento týden (prosinec 2020, DPMB)

Jihomoravský kraj teď

zdroj: http://www.brno.cz/

zdroj: http://www.zeremevesmir.cz/

Počasí Brno - Slunečno.cz

Redakce Brno:

211 jihomoravsky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- jihomoravsky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Brno na youtube:

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!