Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Olomouc se dočkala nové vozovny. V Liberci

LIBEREC - Ke stodvacátému výročí získaly olomoucké tramvaje v závěru letošního roku krásný dárek. Novou vozovnu, ve které se už zabydlely první dva vozy. Co na tom, že je od původní vozovny vzdálena 310 kilometrů.

Olomoucké tramvaje již vykonaly zkušební jízdu po liberecké síti a ve své nové vozovně v Liberci se pozvolna zabydlují...


Olomoucké vozy se už v liberecké vozovně zabydlely (29. prosince 2018, Silvestr Nový).

Problém nové vozovny se v Olomouci diskutuje už od šedesátých let minulého století. V osmdesátých letech byla poblíž původního areálu postavena odstavná plocha, přezdívaná Rubik, v posledních letech se začaly k odstavování vozů využívat i stávající smyčky a začalo se mluvit o vzniku další odstavné plochy u nádraží. Nakonec přišel olomoucký dopravní podnik se vskutku šalamounským řešením.

"Rozhodli jsme se využít situace libereckého dopravního podniku, který se potácí na pokraji propasti. Jednak s ním přestane spolupracovat BusLine, jednak se od něj odtrhne jablonecká část, a navíc se potýká s nedostatkem provozuschopných vozidel. Za téhle situace jsme se rozhodli zabrat místní vozovnu a také se podílet na místním provozu, který bychom časem chtěli získat celý," informovala tisková mluvčí Dopravního podniku města Olomouce Kartina Mrčová.


Souprava vozů T3R.P po návratu ze zkušební jízdy (29. prosince 2018, Silvestr Nový).

Proto nebudou tramvaje opatřeny nátěrem místních barev, Dopravní podnik města Olomouce je nechá v takovém nátěru, v jakém byly dodány do Liberce. A ač má Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou zatím ještě ředitele hned tři, nezmohl se na dotaz redakce ohledně této situace žádný z nich ani na slovo.

Na poslední dotaz redakce, zdali je tato situace vhodná, když jsou obě vozovny od sebe 310 kilometrů vzdáleny, a jak se to bude řešit při akutní potřebě přesunu vozidel mezi nimi, Kartina Mrčová jen pokrčila rameny. "Víme, že to není zcela optimální řešení, že by bylo lepší mít druhou vozovnu přímo za humny, ale pořád lepší než nic. Když se vyskytla příležitost získat kompletně vybavenou vozovnu zadarmo, proč toho nevyužít," dodala a zakousla se do olomouckého syrečku, čímž další dotazování ukončila.


Souprava T3R.P ev.č. 169+179 na Rybníčku (29. prosince 2018, Silvestr Nový).

Upozornění pro čtenáře: Toto je silvestrovský článek, tak jej pro dnešek berte trošičku s rezervou. Užijte si dnešní parádní oslavy konce roku 2018 a v novém roce přejeme jen to nejlepší!

Liberecký kraj teď

zdroj: http://www.anetliberec.org/

zdroj: http://www.anetliberec.cz/

Počasí Liberec - Slunečno.cz

Redakce Liberec:

207 liberecky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- liberecky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!