Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

BusLine testuje řidiče ve zvláštním Covid Buse

LIBEREC - Dopravní společnost BusLine řeší povinnost testů svých zaměstnanců netradičním, ale vcelku originálním způsobem. Své pobočky v menších městech objíždí speciálním Covid Test Busem.

Ve větších městech probíhá testování v ordinacích závodního lékaře, vzdálenější místa pak musí dopravce řešit mobilním řešením...


Covid Test Bus vyjíždí do vzdálenějších míst (18. března 2021, BusLine/Archiv)

S nově uloženou povinností testovat zaměstnance na přítomnosti viru Covid-19 se každá společnost vypořádává, jak nejlíp umí. "O něco jednodušší to mají výrobní společnosti soustředěné do jedné provozovny, tam lze testování provádět v prostorách vchodu či před ním. Výrazně složitější to mají ti, kteří mají své provozy rozeseté po více regionech a jejichž zaměstnanci navíc nepřicházejí na pravidelné směny," uvedl tiskový mluvčí BusLine Radovan Vrátný.

Dokládá to například situace dopravní skupiny BusLine, která provozuje městskou a příměstskou autobusovou dopravu ve více krajích České republiky a ve struktuře společnosti se nacházejí i maličké provozovny například v Krkonoších v Rokytnici nad Jizerou či v Lomnici nad Popelkou. BusLine, který podle posledních informací zaměstnává celkem 781 zaměstnanců a provozuje na pět stovek autobusů napříč republikou, si pro řešení tohoto úkolu postavila vlastní mobilní testovací středisko na bázi linkového autobusu.


Uvnitř autobusů podstupují řidiči koronavirové testy (18. března 2021, BusLine/Archiv)

"V Jablonci a na Smržovce to máme snadné, tam zaměstnance skupiny BusLine testuje náš závodní lékař Tomáš Drobník. Bohužel máme i vzdálená pracoviště, kde takové řešení není možné, ale povinnost pro nás je jednoznačná. Proto jsme použili jeden z našich autobusů, konkrétně plynový typ Iveco Irisbus Citelis, upravili ho pro potřeby mobilního odběrového pracoviště a připravili dopravní úlohu, aby se na každé místo, kde pracují naši lidé, dostal alespoň jednou týdně. Posádka je zatím dvoučlenná, jeden pracovník řídí administrativu a druhý nabírá vzorky," uvedl provozně technický ředitel Michal Hanč.

Pracovník s případným pozitivním nálezem je odeslán dle pravidel k lékaři či na hygienickou stanici. "Na začátku jsme byli trochu nepříjemně překvapeni cenou testů, která překročila státní příspěvek ve výši 60 korun víc než dvojnásobně, ale dnes už ceny začínají klesat, aktuálně jsme na 89 korunách za kus. Likvidací vzorků se zabývá naše dceřiná společnost BusLine Technics, která podniká v oblasti likvidace nebezpečného odpadu," uzavřel Hanč.


BusLine byl zaskočen cenami testů, ty ale už klesají (18. března 2021, BusLine/Archiv)

Liberecký kraj teď

zdroj: http://www.anetliberec.org/

zdroj: http://www.anetliberec.cz/

Počasí Liberec - Slunečno.cz

Redakce Liberec:

207 liberecky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- liberecky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!