Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

Autobusová pohádka opět vyjíždí do školek

LIBEREC - BusLine i v letošním roce pokračuje v projektu divadelního představení pro děti "Autobusová pohádka". Na konci ledna tak dorazila do MŠ Malínek a ve čtvrtek do MŠ Srdíčko v Liberci.

Výhodou podle dopravce je, že se děti v průběhu představení aktivně zapojují do děje, zpívají, hádají zvířátka nebo hrají volejbal.


Ivan Vyskočil v Autobusové pohádce v MŠ Malínek (leden 2014).

Je dílem tří autorů a herců Ivana Vyskočila, Martina Sochora a Hany Baroňové, kteří se divadelní tematice pro dětiintenzivně věnují. "Pohádku jsme představili již v několika mateřských školkách a s potěšením mohu říci, že se vždy setkala s krásnou odezvou, a to nejen u dětí samotných, ale také u pedagožek," řekl s úsměvem herec Ivan Vyskočil. Malí diváci totiž vždyc dají najevo, jestli se jim program líbí. Buď je to baví, nebo se baví mezi sebou.

Představení trvá 50 minut, aby byla udržena pozornost dětí. Výhodou je jeho didaktická a především interaktivní forma, kdy se malí diváci nejen do děje zapojují, ale také se učí novým věcem. Svoji roli hraje i „domácí“ prostředí školky. Dojem dokreslují i dekorace od výtvarnice Martiny Babincové, kdy autobus koulí očima a díky kolečkům se celý otáčí.


Pohádka je didaktická a zapojily se do ní všechny děti MŠ Srdíčko (6. února 2014).

"Děti se velmi bavily a my s kolegyněmi rovněž. Hned na nich poznáme, jestli jsou nadšené, nebo ne. Velmi aktivně se zapojovaly, zpívaly, tleskaly a z toho máme samozřejmě radost. Divadelní představení absolvujeme tak jednou měsíčně a toto patří k těm nejhezčím," uvedla jedna z pedagožek MŠ Malínek. Děti se aktivně zapojovaly do děje, nejvíce je zaujala pomyslná návštěva ZOO a cirkusu, dále volejbal s nafukovacími balónky, ale i plyšový pejsek, který během představení mezi nimi koloval.

"Zdaleka ne všechna divadelní představení dosahují požadované kvality, ale Autobusová pohádka byla skvělá a interaktivní. Všem mateřským školkám ho mohu vřele doporučit," zhodnotila pohádku ředitelka MŠ Srdíčko Jitka Kadlečková.


O humorné scény není v Autobusové pohádce nouze (leden 2014).

Projektům zaměřeným na děti se autobusový dopravce BusLine věnuje již několik let a chce v nich pokračovat i nadále.

"Velikou výhodou je, že divadlo přivezeme přímo k dětem do mateřských školek, nemusejí tedy nikam cestovat a v prostředí své školky se cítí lépe a hlavně přirozeně. V letošním roce bude pohádka putovat nejen po Libereckém kraji, ale také do dalších regionů. Samozřejmě ji chceme představit i dětem zaměstnanců naší společnosti," doplnil Tomáš Roubiček, generální ředitel BusLine.


V podobných akcích hodlá podle generálního ředitele BusLine pokračovat (6. ledna 2014).

Liberecký kraj teď

zdroj: http://www.anetliberec.org/

zdroj: http://www.anetliberec.cz/

Počasí Liberec - Slunečno.cz

Redakce Liberec:

207 liberecky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- liberecky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!