Get Adobe Flash player

Vlčoun.cz na facebooku

Lajkněte náš facebook...

Inzerce

20191001 csad vsetin 01

Inzerce

Vybíráme napříč z krajů...

 Vsetínské nádraží letos
čeká velká proměna

 Ostravské Stadlerky samy
zastaví před překážkou

 Liberečany vozí čtveřice
nových autobusů SOR

V sobotu začíná roční výluka do Jablonce

LIBEREC - Od zahájení denního provozu v sobotu 15. března přestanou jezdit tramvaje linek číslo 5 a 11 mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou. Místo nich budou jezdit náhradní autobusové linky X5 a X11.

Prakticky celou trať obsadí stavbaři, aby ji v dalších úsecích zdvoukolejnili. Práce by měly skončit až příští rok na jaře.


Liberecká jednokolejka se rekonstruuje už od roku 2008 (2. března 2014).

Hlavní práce budou probíhat mezi Novou Rudou a vratislavickou točnou a dále v Jablonci mezi Měnírnou a Brandlem. Dopravní podnik proto musí místo tramvají zajistit náhradní autobusovou dopravu, která bude jezdit pole zvláštních jízdních řádů. Navíc bude v pátek 14. března posílena služba stávající Infocentra ve Fügnerově ulici

Provizorní informační stanoviště vznikne také v odstaveném tramvajovém voze T3M, kde budou cestujícím podávány upřesňující informace a zároveň zde mohou být zájemcům vytištěny výlukové jízdní řády.


Typická stavba u zastávky Vratislavice nad Nisou, kostel (2. března 2014).

Tramvajové linky číslo 5 a 11 budou v celých svých trasách zrušeny. V úseku Rybníček - Fügnerova - Vratislavice nad Nisou - Jablonec nad Nisou bude zavedena náhradní autobusová doprava X11 v celodenním intervalu 20 minut. Většina spojů bude provozována kloubovými autobusy, na ostatní spoje budou nasazeny nízkopodlažní autobusy.

Přes den bude linka ukončena v tramvajovém obratišti v Tyršových sadech, od 20.00 hodin do ukončení provozu pak bude zajíždět až na autobusové nádraží, odjíždět bude ze stanoviště číslo 10.


I tady se tramvaje na rok vystřídají se stavbaři (2. března 2014).

V pracovní dny v době ranní a odpolední špičky budou vybrané spoje linky č. X11 posíleny v úseku Rybníček - Vratislavice n.N. spoji náhradní autobusové dopravy X5, označenými jako „POSILOVÝ SPOJ“ které budou jezdit vždy před spojem linky č. X11. Linka bude ukončena v náhradní zastávce Vratislavice nad Nisou U Cukrárny v ulici Dlouhomostecká. Úsek Vratislavice nad Nisou kostel - Vratislavice nad Nisou výhybna bude obsluhovat pouze linka X11.

V průběhu výstavby bude docházet k přemístění náhradní zastávky Vratislavice nad Nisou kostel. Z důvodu stavebních prací může docházet u spojů náhradní dopravy k několikaminutovému zpoždění. Autobusy budou vybaveny automaty na prodej jízdenek MHD.


Stav některých úseků tramvajové tratě není příliš dobrý (2. března 2014).

Zatímco zastávky Pivovar, Ústav sociální péče, Nový Svět směr Jablonec a Měnírna nebudou po dobu výluky obsluhovány, náhradní autobusy pojedou naopak až na Rybníček. Ve zbývajícím úseku z Rybníčku na Viadukt mohou cestující využít linky číslo 2 a 3.

Dopravní podnik je také připraven aktuálně reagovat a v prvních týdnech dle potřeby upraví jízdní řády náhradní dopravy.


Tramvaj linky číslo 11 projíždí po nejnovějším dvoukolejném úseku (2. března 2014).

Cestující městské hromadné dopravy a návštěvníky obou měst na změnu režimu dopravy v uzavřeném úseku upozorní hlášení na terminálu MHD, letáky v dopravních prostředcích, informacemi na elektronických informačních tabulích, spoty v rádiích, v regionální televizi, informace v tisku, na webových stránkách společnosti a také na internetových portálech.

Stáhněte si...
- Jízdní řád náhradní autobusové dopravy X5 si stáhněte zde.
- Jízdní řád náhradní autobusové dopravy X11 si stáhněte zde.
  (zdroj: www.dpmlj.cz)


Cestující budou muset od soboty přesedlat z tramvají na autobusy (2. března 2014).

Modernizace tramvajové tratě je rozdělena do dvou částí. První mezi Novou Rudou a Vratislavicemi vyjde na 176,5 milionu korun, druhá mezi Měnírnou a Brandlem pak vyjde na 59,5 milionu korun. Nejvýhodnější nabídku z patnácti uchazečů předložilo sdružení Colas-CR SA-IDS TT Liberec-Jablonec, které nakonec práce také provede.

Vypsáním výběrového řízením na obě tyto stavby se ušetřilo přes 39 milionů korun. Další finanční úsporu přinese zkrácení termínu dodání stavby o 30 dní, ke kterému se vítězná firma zavázala. Na zakázky bude poskytnuta záruka 120 měsíců.


Na závěr jedna archivní v prostoru jabloneckého obratiště (14. července 2012).

Liberecký kraj teď

zdroj: http://www.anetliberec.org/

zdroj: http://www.anetliberec.cz/

Počasí Liberec - Slunečno.cz

Redakce Liberec:

207 liberecky
Krajská redakce Vlčoun.cz:
- Filip Vlček

Kontakt na redakci:
- liberecky@vlcoun.cz 

Chcete posílit náš tým?
Možná hledáme právě vás!
Více informací zde.

Ptáme se vás:

Omezili jste v roce 2020 cestování vlaky Českých drah či jiných dopravců?
 

Naši mediální partneři:

      

20170702 spoluprace dopravacek

Kvalitní české firmy a zajímavé akce v dopravě:

    20160301 banner down 03 20160301 banner down 04 
Chcete být vidět na tomto místě a oslovit tak tisíce návštěvníků měsíčně? Napište nám a dozvíte se více!